Filtreleri Göster
FİLTRELER
KATEGORİ
Kesim Şekilleri
Fiyat
Karat
Renk
Berraklık
Sertifikalar

Beştaş Pırlanta Yüzükler

Aşkın, sevginin, birlikteliğin somut sembollerinden biri olan pırlantalar, beştaş pırlanta olarak güçlü ve zarif bir formda parmaklarınızda yer almak için hazır bekliyor. Diamond Box farkıyla özel olarak tasarlanan beştaş yüzükler, tektaş pırlanta yüzük modeline alternatif arayanlar için mükemmel bir seçenek.

Beş tane parıldayan taşın yan yana getirilmesiyle tasarlanan yüzükler, romantizmi temsil ediyor. Sevgilinizin, eşinizin ya da annenizin tektaş yüzüğü varsa ve hediye için özel bir tasarım arıyorsanız beştaş pırlanta modelleri beklentilerinizi karşılamaya hazır. Beştaş pırlantanın göz kamaştıran zarafetiyle karşınızdaki her kadını mutlu edebilirsiniz. Pırlanta beştaş yüzük modelleri özel gün denince akla gelen ilk hediye tercihleri arasında boy gösteriyor.

Aşkın ve sevginin saf halini yansıtan yüzükler, ışıltısıyla manevi hazzı artırıyor. Beştaş yüzükler, klasik yüzük tasarımlarına göre daha ihtişamlı bir görünüme sahip. Yan yana sıralanan nadide elmasların görüntüsü, beştaş yüzüğün romantizmini, saflığını ortaya çıkarıyor.

Sevginizin masumiyetini, değerini bir yüzükle onurlandırmak istediğinizde pırlanta beştaş yüzük modellerimizi inceleyebilirsiniz. Her bütçeye uygun beştaş pırlanta fiyatları ile sevdiğiniz kişiyi mutlu edebilirsiniz. Diamond Box, özel günlerinizde daima bütçe dostu fiyatlarıyla yanınızda yer alıyor.

Yüzükte Beştaş Pırlanta Trendi

Yıldönümlerinde erkeklerin eşleri için düşündüğü ilk hediye pırlanta oluyor. Erkekler, kadınların gönlünden geçen pırlantayı seçerken beşinci yıla özel modeli bulmakta zorlanmıyor. Beştaş pırlanta yüzük modellerimiz, her bir seneyi temsil edercesine ışıl ışıl parıldarken ilişkinizin beşinci yılını en özel biçimde geçirmenizi sağlıyor.

Kadınların kendini özel ve değerli hissetmesinde etkili olan pırlanta beştaş yüzükler, göz alıcı ışıltısıyla ve zarafetiyle bu değeri daima hatırlatıyor. Doğada bulunan nadir taşların işlenerek yüzük, kolye gibi takılara dönüştürülmesi ince el ustalığının göstergesi oluyor. Diamond Box olarak bu taşları yüzük modellerimiz ile zenginleştiriyoruz.

Sadece tektaş değil beştaş yüzük modellerimizle de nadir bulunan taşların parmaklarda ışıldamasını sağlıyoruz. Takı trendleri her yıl değişkenliğe uğrasa da değişmeyen tek şey pırlantanın büyüsü. Pırlantada değişen tek şey sayısı; tektaş yüzükler evlilik teklifinde başrol oynarken beştaş yüzükler ise yıldönümü, sevgililer günü, doğum günü ya da doğum hediyesi gibi özel günlerde kendini gösteriyor.

Bilhassa yıl dönümü için beştaş pırlanta yüzük çok tercih ediliyor, çünkü beşinci senede her bir taşın geride bırakılan mutlu yılları temsil ettiği düşünülerek beştaş tercih ediliyor. Onlarca yüzük modeli arasından beştaş zarafetiyle sıyrılıyor.

Ustalarımızın el işçiliğini görebileceğiniz beştaş yüzüklerimizle daima zamanın ötesinde hissedebilirsiniz. Dün, bugün ve yarının pırlanta trendinde beştaş yüzük modellerini görmeye devam edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Pırlanta yüzükleri kullandığınız süre boyunca gücünü temsil eder, satarken ise değerinde karşılık bulur. Beştaş pırlanta bozdurma ya da yeni bir modelle değiştirmek için beştaş pırlanta kategorimizdeki diğer modellerimizi inceleyebilirsiniz.

Beştaş Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Beştaş pırlanta alırken nelere dikkat edilmeli bilmek gerekiyor. Özellikle online mağazacılıkta gerçek ve sahte pırlanta yüzük ayrımını yapabilmek adına birtakım pırlanta ritüellerini bilmek fayda sağlıyor. Öncelikle dikkat edilmesi gereken ilk şey, yüzük sertifikasıdır.

0.15 karat beştaş pırlanta ya da en ucuz beştaş fark etmeksizin her yüzüğün bir sertifikası vardır ve bu sertifika yüzüğün gerçek olduğunun göstergesidir. 4C denilen kural ise yine kaliteli yüzük seçimini kolaylaştırır. Kesim, renk, karat ve berraklığı temsil eden 4C kuralı sayesinde yüzük hakkında detaylı bilgi edinilebilir. Alacağınız yüzüğün kesimi, modelimi, parlaklığı ve rengi bu sertifikada belirtilir.

Beştaş Pırlanta Modelleri

Beştaş pırlanta yüzük modelleri karat, kesim, renk ve parlaklığa göre çeşitleniyor. Taşların yüzük üzerindeki dizilimi ve ölçüsü bile görüntüyü doğrudan etkiliyor. İlk defa beştaş alacak kişiler genellikle beştaş pırlanta kaç karat olmalı diye sorar ancak bilinmelidir ki beştaş yüzük modelleri de tıpkı tektaşlar gibi farklı karat ölçülerine sahiptir.

0.50 karat beştaş pırlanta yüzük de bulabilirsiniz, 0.70 karat beştaş pırlanta da. Bu iki model arasında fiyat farkı bariz şekilde kendini gösterir ancak her iki model de kendi klasında son derece şık ve modern yüzüklerdir.

Diamond Box ile yapacağınız beştaş yüzük alışverişlerinde kaç karat yüzük alırsanız alın şık saklama kutusu ile adresinize teslim edilir. Bu saklama kutuları, yüzüğü parlaklığını yitirmeden muhafaza etmenize yardımcı olur. Beştaş pırlanta anlamı binlerce çift için beşinci tanışma ve evlilik yıldönümlerini ifade ettiğinden, daima saklanacak bir anı olarak ilk günkü parlaklığıyla saklanmak isteniyor.

Beştaş yüzükler elbette yalnızca yıldönümlerini temsil etmiyor. Pırlantalar tek başına özel günlerin en büyük kurtarıcısı sayılıyor. Anneler günü için beştaş pırlanta yüzük ya da sevgililer günü koleksiyonunda yer alan sevgililer günü için beştaş pırlanta yüzük serisindeki modeller kadınların özel gün beklentisini sonuna kadar karşılıyor. Üstelik beştaş pırlantalar geleceğe yatırım olarak da değerlendiriliyor, zor zamanlarda kurtarıcı olabiliyor.

Beştaş Pırlanta Yüzük Fiyatları

Beştaş yüzük modellerimizin her biri usta bir işçilikle tasarlanıp online mağazamızdaki yerini alıyor. Yüzlerce model arasında en ucuz beştaş pırlanta yüzük arayışınıza çözüm sunacak onlarca farklı model olduğunu bilmelisiniz. Bütçenizin kısıtlı olması beştaş yüzük alamayacağınız anlamına gelmiyor.

Beştaş pırlanta yüzük fiyatları cüzi fiyatlardan başlayarak artarak devam ediyor. Diamond Box, beştaş pırlanta yüzükler kategorimizden model ve fiyat incelemesi yapabilirsiniz. Yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz beştaş pırlanta kampanya fırsatlarımızı mail bültenimize abone olarak takip edebilirsiniz.

Beştaş yüzük alışverişinde en sık sorulan sorular şöyledir;

Beştaş Pırlanta Yüzük İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Beştaş pırlanta yüzük hangi parmağa takılır?

Beştaş yüzük anlamı huzur, mutluluk, aşk, sadakat ve mutluluk üzerine kuruludur. İlişkilerde önemli olan bu beş değeri istediğiniz parmağınızda taşıyabilirsiniz.

Beştaş pırlanta yüzük ne zaman, neden takılır?

Beştaş pırlanta yüzük tektaşa oranla daha ihtişamlı bir yüzük modeli. Sadece evlilikle sınırlandırılmaz; doğum günü, sevgililer günü, yıl dönümü, anneler günü gibi özel günlerde takılır.

Beştaş pırlanta yüzük hangi ele, parmağa takılır?

Beştaş yüzükler aslında alyans ile birlikte takılabilir. Öte yandan doğrudan alyans olarak kullanılabildiğinden nikâhtan önce sağ, yüzük parmağına, nikâhtan sonra ise sol yüzük parmağına takılır. Elbette evlilikten bağımsız olarak beştaş yüzüğünüzü işaret ya da orta parmağınıza da takabilirsiniz.

Beştaş pırlanta yüzük evlilik haricinde hangi hallerde hediye edilir?

Tektaş, beştaş ve benzeri pırlanta ağırlıklı yüzük ve diğer takılar evlilikle ilişkilendirilse de aslında özel günlerin hepsinde hediye edilir. Tanışma yıldönümü, kutlama, tebrik, sevgililer günü ya da doğum gün için beştaş pırlanta yüzük alınabilir.

Beştaş pırlanta yüzük temizliği nasıl olmalı?

Tektaş ve beştaş yüzük modellerinin temizliği hassasiyetle yapılmalıdır. Taşların parlaklığını yitirmemesi için periyodik olarak temizleme spreyi ve yumuşak biz bezle parlatılması gereklidir. Yüzüğe özel ürünler kullanılması gerektiğinden profesyonel temizleyici alabilirsiniz.

Beştaş pırlanta yüzükler çizilir mi, deformasyona uğrar mı?

Pırlanta yüzükler diğer takılarla temas ettiğinde muhtemelen çizilecektir. Bu nedenle kendi kutusunda muhafaza etmenizi öneririz.

Beştaş pırlanta yüzükler daraltılabilir mi? Nasıl?

Tüm pırlanta yüzükler gibi beştaş yüzükler de özel bir yöntemle daraltılır ve işlemden hiçbir iz kalmadan teslim edilir.

Beştaş pırlanta alırken nelere dikkat edilmeli?

Güvenlik ve kalite için öncelikle yüzüğün sertifika sahibi olması gerekir. Sertifikada yüzüğün renk, karat, parlaklık ve kesimi ile ilgili bilgileri yer alır.

Beştaş pırlanta yüzük ölçüsü nasıl alınır?

İp ile parmağınızı ölçüp, ipin cetvelde kaç santime geldiğine bakıp, yüzük ölçü listesinden eşleme yapabilirsiniz.