Filtreleri Göster
FİLTRELER
KATEGORİ
Kesim Şekilleri
Fiyat
Karat
Renk
Berraklık
Sertifikalar

Tektaş Pırlanta Yüzükler

Aşkın, birlikteliğin, evliliğin nişanesi olan tektaş pırlanta yüzük, nadir bulunan özel bir elmasın işlenmesiyle ortaya çıkan naif bir tasarım olduğundan çok kıymetli bir simgeye dönüşüyor. Diamond Box tektaş pırlanta, tasarımcıların incelikli elmas işlemeciliğiyle zarif görünüme kavuşuyor.

Tektaş yüzük modellerinin ışıltılı ve zarif görüntüsü, yüzüğün evlilik tekliflerini taçlandırmasını sağlıyor. Evlilik teklifi, anneler günü, sevgililer günü, yıldönümü, yaş günü gibi özel günlerde kadınların en sevdiği takılardan biri olması, tektaş pırlantanın her seferinde yeniden güçlü bir tasarımla karşımıza çıkmasını sağlıyor. Anlamlı güne anlamlı hediye kapsamında şüphesiz ömürlük zarafeti temsil edecek yegâne hediye pırlanta tektaş yüzük kabul ediliyor.

Sadece görüntüsüyle bile göz kamaştıran pırlanta yüzük modelleri, parmağa takıldığında kişiye kendini özel hissettirmeyi başarıyor. Doğadan çıkarılan değerli elmasların usulca işlenerek tektaş haline getirilmesi, her bütçeye ve zevke uygun pırlanta tektaş yüzük modelleri çeşitliliğini destekliyor. Diamond Box, tektaş pırlanta yüzükler kategorisinde yer alan birbirinden güzel ve özel tasarım yüzük modelleriyle en özel günlerinizin ömürlük şahidi olmaya hazırlanıyor.

Tektaş Pırlanta Modelleri

Tektaş pırlanta yüzükler, karat ölçü birimiyle birlikte satılıyor. Farklı karat pırlanta yüzükler haricinde bir de taşların kesimi ve rengi değişkenlik gösteriyor. Oval kesim, dikdörtgen kesim, prenses kesim tektaş pırlanta modelleri beyaz, siyah ya da sarı pırlanta renk skalasına sahiptir. Beyaz, klasik pırlanta modeli evlilik tekliflerinde en çok ilgi gören model olmakla birlikte siyah pırlanta tektaş modeli özel günlerde öne çıkabiliyor.

Keskin, oval, dikdörtgen tektaş pırlanta modellerinin hepsi ayrı zevklere hitap ediyor. Keskin tektaş modeli evlilik tekliflerinin başrolünü süslerken oval ve dikdörtgen kesim tektaşlar ise sevgililer günü, anneler günü ya da yıldönümü gibi özel günlerde hediye olarak tercih ediliyor.

Diamond Box, online pırlanta mağazamızda yüzlerce farklı tektaş yüzük modelleri arasında size en uygun olan yüzük modelini kampanyalı fiyatlarla sunuyoruz. Mutluluğunuzu tektaş yüzükle perçinlemek istediğinizde bütçeniz ne olursa olsun beğeneceğiniz yüzük modelleriyle güne anlam kazandırabilirsiniz.

Tektaş pırlanta modellerini incelediğinizde klasik, keskin kesim tektaş modeli haricinde sizleri oval tektaş pırlanta karşılar. Oval kesimde taşın köşeleri zarif biçimde şekillendirilir ve oval bir form kazandırılır. Dikdörtgen tektaş modelleri ise diğerlerine kıyasla daha gösterişli ve büyük formda olabiliyor.

Yüzüklerin görüntüsü kadar kaç karat olduğu da seçim kararını etkiliyor. 0.20 karat tektaş pırlanta yüzük modelleri taşın kesimi ya da renginden bağımsız olarak kademeli olarak artan bir karat seçeneğiyle sizleri bekliyor. Karat seçeneklerinin olması ucuz tektaş pırlanta idealini karşılıyor. Oval, dikdörtgen ya da keskin fark etmeksizin çok cazip fiyatlarla tektaş satın alabilirsiniz.

0.25 karat tektaş pırlanta yüzük görüntüsüyle göz kamaştırırken fiyatıyla ise yüzleri güldürüyor. En uygun tektaş pırlanta yüzükler 0.20, 0.24, 0.30 karat tektaş pırlanta yüzük modelleriyken 2 ve 5 karat pırlanta tektaş fiyat skalası biraz daha orta ve üst segmentlerde seyrediyor. Ancak yıl içerisinde yaptığımız müthiş kampanyalarla yüksek karat tektaş pırlantaları çok cazip fiyatlarla satın alma şansına sahipsiniz.

Tektaş Pırlanta Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yüzük denince ilk tercihleri oluşturan tektaş yüzük pırlanta modellerini satın alırken birtakım unsurlara dikkat etmek gerekiyor. Pırlantanın kalitesini anlamak için bu konuda az çok bilgi sahibi olmak önem taşıyor. Peki, tektaş pırlanta alırken nelere dikkat edilmeli? Öncelikle 4C kuralını bilmek pırlanta alışverişini kolaylaştırıyor.

4C; kesim (cut), karat (carat), renk (colour) ve berraklık (clarity) anlamına geliyor. Bu dört unsura dikkat ederek verimli bir tektaş pırlanta yüzük alışverişi yapabilirsiniz. Bu dört unsurun da kendi içinde seviyeleri bulunuyor. Öte yandan her pırlanta yüzüğün sertifikası olur. Sertifika güvenli alışverişi sağlar, 4C kuralı ise kaliteli tektaş pırlanta almanıza yardımcı olur. 0.24 karat tektaş pırlanta yüzük alırken de 5 karat tektaş alırken de aynı özelliklere dikkat edilmesi gerekiyor.

Özel Günlerin Vazgeçilmezi Tektaş Pırlanta

Zamana direnen ve her seferinde çağın ötesinde tasarımlarıyla göz kamaştıran, özel günlerde akla gelen ilk takı olma özelliği taşıyan tektaş pırlanta yüzükler, bir kadını mutlu etmede her zaman çok başarılıdır. Erkekler için seçimi kolay, mutluluğu garanti bir hediye olup anneye, sevgiliye, eşe alınabilecek en özel hediyeyken; kendini şımartmak isteyen kadınlar içinse kesinlikle zarif bir seçenek.

Sevgililer günü için tektaş pırlanta yüzük almayı planlayanlara birbirinden özel modeller tasarlanıyor. Karat ve renk seçenekleri ile her sevgili bütçesine göre Diamond Box mağazamızdan tektaş yüzük satın alabiliyor. Doğum günü için tektaş pırlanta yüzük tercihlerinde yine fiyat ve model zenginliği bulunuyor. Pırlanta yüzükler en çok sevgililer günü, anneler günü gibi geniş çapta kutlanılan özel günlerde avantajlı hale geliyor.

İndirimli tektaş pırlanta yüzük almak için en ideal zaman müthiş kampanyalar düzenlediğimiz özel günler. Anneler günü için tektaş pırlanta yüzük serimizden uygun fiyata pırlanta yüzük alarak çocuğunuzun annesini, sevdiğinizi ve annenizi mutlu edebilirsiniz.

Tektaş Pırlanta Yüzük Fiyatları

Tektaş pırlanta fiyatları yüzük koleksiyonlarına göre değişken fiyat seviyelerine sahiptir. Cüzi fiyatlara pırlanta yüzük bulabileceğiniz gibi çok yüksek bütçelerle de pırlanta alabilirsiniz. Diamond Box pırlanta tektaş fiyatları, en uygun seçeneklerle sizleri bekliyor. Sevdiğiniz kişiyi mutlu etmek için çok özel tasarımları cazip fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Tektaş Pırlanta Yüzük ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Pırlanta tektaş yüzük yalnızca evlilik teklifinde mi tercih edilir?

Pırlanta yüzükler özellikle de tektaş modeller, evlilik tekliflerinin vazgeçilmezi olabilir ancak sadece evlilik teklifi ile sınırlandırılmaz. Tüm özel günlerde hatta sevdiğiniz kişiye sürpriz yapmak için pırlanta yüzük hediye edebilirsiniz.

Gerçek ve sahte pırlanta yüzük ayrımı nasıl yapılır?

Gerçek olan tektaş pırlantalar sertifika ile satılır. Küçük bir kağıt testi ile yüzüğün gerçek olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Üzerinde yazı olan bir kağıda yüzüğü tutun, pırlanta gerçekse yazılar bulanık görünür, okunmaz, sahte ise net biçimde okunur.

Pırlanta yüzük bakımı nasıl yapılır?

Pırlantalar elmas gibi nadide taşlardan incelikle işlenerek elde edilir. Zamanla pırlantalarda parlaklığını yitirme sorunu gözlenebilir. Böyle durumlarda özel temizleme spreyi ile yüzüğünüzü temizleyebilir, eski parlaklığına kavuşturabilirsiniz. Ancak yüzüğü sürekli temizlemek taşın yıpranmasına sebep olabilir. Bu konuda profesyonel bir hizmet alabiliriniz.

Günlük hayatta pırlanta yüzük kullanmak uygun mudur?

Pırlanta yüzüğünüzü elbette günlük hayatınızda kullanabilirsiniz. Sade, gösterişli, küçük, büyük, tektaş, tam tur ve benzeri birçok yüzük modeli bulunuyor. Günlük rutinde sade, minimal pırlantalarınızı kullanabilirsiniz.

Tektaş pırlanta hangi parmağa takılmalı?

Evlilik öncesinde sağ el, yüzük parmağına takılan tektaş pırlanta; evlendikten sonra sol el, yüzük parmağına takılır. Genellikle alyans ile birlikte kullanılır. Elbette pırlantanızı istediğiniz parmağınıza takarak kullanabilirsiniz.

Tektaş pırlanta ölçüsü nasıl alınır?

Yüzük ölçüsünü parmağınıza ip sarıp, cetvelle ölçebilir ve yüzük ölçü tablosuyla karşılaştırarak alabilirsiniz. Öte yandan herhangi bir kuyumcudan yüzük ölçünüzü ücretsiz öğrenerek online mağazamızdan pırlanta yüzük satın alabilirsiniz.

Tektaş pırlanta yüzük nasıl parlatılır?

Tektaş pırlanta yüzüklerin parlaklığını yitirmemesi için özel temizleyici losyonlar ve bezlerle periyodik bakımdan geçmesi önerilir. Ev şartlarında yüzüğünüzü yumuşak dokulu bir bez ile parlatabilirsiniz.

Tektaş pırlanta yüzüklerin içine isim yazılabilir mi?

Evet. Pırlanta yüzüklerin içine genellikle tarih, isim, ismin baş harfleri, sonsuzluk sembolü, çiftler arasındaki sevgiyi sembolize eden özel sözcükler yazılır. Tektaş pırlantanızı alırken iç kısmına dilediğiniz ismi ve ya da sembolü işletebilirsiniz.

Tektaş pırlanta yüzük daraltılabilir mi?

Elbette. Yüzük büyük geldiyse özel bir yöntemle daraltılma işlemi gerçekleştirilir. Bu işleme dair yüzükte hiçbir şekilde iz, doku ya da başka bir şey kalmaz. Daraltma sonucunda tektaş yüzük kusursuz görünür.

Tektaş pırlanta seçiminde dikkat edilmesi gereken ana unsur nedir?

Tektaş pırlanta seçiminde fiyat, model odağı önem taşısa da yüzüğün modeli, rengi, kesimi ve kaç karat olduğu önemlidir. Bu üç unsur da önem taşır. Ancak dikkat edilmesi gereken ilk şey yüzük sertifikası olmalıdır.