İade Bilgileri

Sanal Mağaza İade & Değişim Koşulları

Aşağıdaki koşullar yalnızca Diamondbox.com.tr Sanal Mağaza için geçerlidir:

Diamondbox.com.tr Sanal Mağaza'da satışa sunulan mücevherlerin, fotoğraflarından çok daha güzel olduklarını mücevheri elinize aldığınızda siz de göreceksiniz.

Bununla birlikte, Sanal Mağaza'dan satın aldığınız ürünleri teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde iade ederek ödediğiniz tutarın tamamını geri alabilirsiniz. Yüzüğün içine yazı yazdırmış olmanız iadeye engel değildir (yüzük içi yazısı yazılmış evlilik alyansları hariç).

Bu hakkın kullanılabilmesi için, cayma kararının Diamondbox.com.tr’ye 14 günlük bu süre zarfında bildirilmesi gerekmektedir.

Bildirim için iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Diamondbox.com.tr'den onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

Tüketicinin çok özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, sigorta formları ve varsa hediye ürünlerle birlikte eksiksiz olarak, size bildireceğimiz adrese gönderilmesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmeyen ürünlerin KDV'si ve varsa diğer yasal yükümlülükleri iade edilmez.

İadenin ulaşmasının ardından ürünlerin bedeli sipariş kredi kartı kullanılarak verildiyse kredi kartına, havale/EFT yoluyla verildiyse banka hesabına iade edilir.

 

Mağazalarımızdaki İade & Değişim Koşulları

Aşağıdaki koşullar yalnızca Diamondbox Mağazaları için geçerlidir:

Mağazalarımızdaki tüm iade ve değişim prosedürümüz  6502 Tüketicinin korunması hakkındaki kanun incelenerek hazırlanmış, müşterilerimizin bu çerçevede sahip olduğu tüm haklar titizlikle gözetilmiştir. Mağazalarımızdan alınan tüm ürünler kullanılmadığı tespit edildiği durumda fatura tarihinden itibaren 14 gün içerisinde aşağıda yazılı koşullar çerçevesinde değiştirilebilir.

Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (altın, gümüş vb.) kategorisinde yer alan tüm ürünlerimizin yasa çerçevesinde kayıpsız para iadesi kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.

Alıcının isteğiyle kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen (yüzük ölçü yapımı, bileklik ölçü değişimi, yazı yazma, farklı taşla üretim vb.) ürünlerin değiştirme ve iade kapsamı dışında olduğunu bilmenizi isteriz.

Kayıpsız değişim hakkından faydalanmak için yapmanız gereken ilk adım; satın alma aşamasında size verilen tüm belgelerle birlikte, 14 gün içerisinde herhangi bir Diamondbox Mağazasına uğrayarak Mücevher Danışmanlarımıza ürününüzün değişime müsait olup olmadığının kontrolünü yaptırmaktır.

Ürününüz iade için uygun koşullara sahip ise, hangi ürün grubuna ait olursa olsun mağazamızda arzu ettiğiniz herhangi bir ürün grubundan değişim yapabilirsiniz.

Değişim yapılacak ürününüzün karşılığında arzu ederseniz anında bir ürün almayabilir, mağazamız tarafından size verilecek hediye çeki sayesinde siz ya da sevdikleriniz daha sonra alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Değişim yaparak alacağınız ürün tutarı geri vereceğiniz ürün tutarının altındaysa aradaki fark için mağazamız size hediye çeki düzenleyerek yardımcı olacaktır.

Sertifikası kaybolmuş ürünlerde işlem yapmamız ne yazık ki mümkün olamamaktadır. Aldığınız ürünün sertifikasını dikkatle muhafaza etmenizi rica ederiz.

Shopping Cart
Scroll to Top