HRD Antwerp Sertifikası Nedir?

Bir pırlanta mücevher, duygusal anlamda önemli bir satın alımın yanı sıra finansal dönüm noktasıdır. Pırlanta satın almak istendiğinde \”sertifikasyon\” muhtemelen tanımlanması gereken ilk birkaç kavramdan biridir. Birçok sertifikasyon laboratuarı bulunmasına karşın HRD gibi pek azı en saygın ve prestijli konumdadır.

HRD Antwerp merkezi Belçika\’dadır ve (Hollandaca Hoge Raad voor Diamant adına sahip) HRD baş harfleri \”Yüksek Elmas Konseyi\” anlamına gelir. 1976\’da kurulan HRD, doğru derecelendirme hizmetlerinde en iyi küresel laboratuarlardan biridir. Bugün tüm dünyada ve özellikle Avrupa pazarında pek çok kişi HRD tarafından verilen sertifikaları en güvenilir alternatif olarak görüyor.

HRD Antwerp Neden Güvenilir Bir Otoritedir?

HRD Antwerp Elmas Sertifika Laboratuarı, IDC – Independent Diamond Council tarafından sağlanan \”The International Rules for Grading Polished Diamonds\” (Uluslararası Elmas Parlaklığını Puanlama Kuralları) çerçevesinde belirtilen gereksinimlere uygundur. HRD Antwerp, herhangi bir distribütör ve alıcı tarafından kanıtlanmış ve kabul görmüş dünya çapındaki uygulamaları izler.

HRD, elmasları derecelendirildiklerinde isimsizlik ve nesnellik sistemlerinde ileri uygulamalar kullanır. Her bir elmas, doğru değerlerini sağlamak için farklı uzmanlar tarafından ayrı ayrı değerlendirilir. Ayrıca elmasın sahibi asla sınıf değerlendiricileri tarafından bilinmez ve bu, potansiyel çıkar çatışmalarını önlemeye yardımcı olur.

HRD Elmas Derecelendirmesi Standartları

Elmas Kökeni: Elmasın kökeni kapsamlı bir incelemeyle belirlenir ve taşın doğal bir elmas olarak tasdik edilmesi için adımlar atılır.

Elmas Karatı: Elmasın karat ağırlığı, dikkatle ayarlanmış değerli taş ölçekleri kullanılarak ölçülür ve beşinci ondalık sayıya kadar kaydedilir. Elmas ölçümleri alınır ve varsa ışıma tarif edilir.

Elmas Rengi: Bir elmasın rengi, renksizden hafif sarı renge kadar değişen bir ölçekte derecelendirilir.

Elmas Berraklığı: Netlik, Loupe Clean (kusursuz) ile P3 (eksik) arasındaki sayı, boyut, parlaklık, iç ve dış özelliklerin bulunduğu yere dayalı bir dereceleme ölçeğinde belirlenir. Algılanan tüm içerikler bir diyagram üzerinde çizilir.

Elmas Oranları: Bir elmasın oranları veya kesim derecesi, taş kemer kalınlığı, külah, alan genişliği, taç yüksekliği ve derinliğinin bir kombinasyonuna dayanarak \”Çok İyi\”, \”İyi\” veya \”Sıra Dışı\” olarak belirlenir.

Derecelendirme Notu: Elmasın son sınıfı, \”Çok İyi\” ve \”Kötü\” arasında değişen bir ölçekte belirlenir. Bu derece, elmas parlaklığı ve işçiliğinin kalitesine dayanır.

Diamondbox.com\’da tüm pırlantalar için sunulan HRD Antwerp Sertifikası, bu değerli taşı gerçek bir elmas olarak belgelendirir. Ayrıca, 4C\’ye (kesim, berraklık, renk ve karat) dayalı ayrıntılı bir kalite açıklaması ve çizilmiş bir diyagram içerir. HRD Antwerp tarafından sertifikalandırılmış pırlanta ürünlerimizi güvenle satın alabilirsiniz. Ayrıca her ürünün sertifika kaydının gerçek bilgileri, my.hrdantwerp.com adresinden, ürün sertifika numarası ile ayrıntılı olarak incelenebilir.

 

\"\"

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top