Tektaş Pırlanta Yüzük Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tektaş pırlanta yüzük alışverişinin keyifli bir fırsat olması gerekir. Elbette her türlü satın alımdan önce düşünülmesi gereken birçok şey var. Bu 7 ipucu, pırlanta yüzük modelini, en doğru şekilde ve en iyi şartlarda satın almanıza yardımcı olacaktır.

1 – Pırlanta Karatı: 1,5 karat tek taş pırlanta, her biri 0,25 karat 6 taş olan başka bir pırlantadan daha pahalıdır. Bunun nedeni, daha büyük elmasların bulunmasının zor olmasıdır. Çoğu pırlanta mağazası 0,5 – 2 karat arasında pırlanta tektaş yüzük sunar. Ayrıca bu standartlara göre fiyatlandırılırlar.

2 – Pırlanta Modeli: Satın almak istediği pırlanta tektaş yüzük için pırlanta türünü belirleyin. Küçük bir parça mı, yoksa daha büyük bir boyut mu? Unutmayın daha kaliteli küçük bir pırlanta daha az kaliteli olan büyük bir elmastan daha değerli olabilir.

3 – Bütçe: Bir elmas satın almadan önce, gerçekten göze değer olup olmadığınızı düşünün. Her erkek nişanlısına 5 karatlık bir elmas yüzük satın almak istiyor olsa da bunun karşılığı yoksa bütçeyi zora sokmak mantıksız olur.

4 – Sertifika: Gerçek pırlantalar sertifikalıdır. Satın almadan önce HDR gibi bir sertifika arayın ve uluslararası otoriteler tarafından onaylı bu belgenin doğruluğundan emin olun.

5 – Online Pırlanta Mağazası: Ödediğiniz parayı alacağınızdan emin olmak için, pırlanta mücevherat takılarının diamondbox.com gibi bilinen adreslerden satın alırsanız daha iyi olur. Pırlantalar için çevrimiçi satın alımlar çoğu zaman daha ekonomiktir.

6 – Pırlanta Renk Sınıfı: Renksiz bir pırlanta hafif renklilere sahip bir elmastan çok daha pahalıdır.  Bazıları daha incelikli farklı bir dokunuşu vermek için hafif renkler tercih ediyor.

7 Daha düşük fiyata daha büyük bir elmas satın almak istiyorsanız, düşük renk puanı olanları seçmek yeterlidir.

8 – Pırlanta Şekli: Pırlantalar, kare, markiz, prenses, zümrüt, oval veya armut şeklinde kesilir. Markiz, armut, zümrüt şekli, bir elmasın gerçekte olduğundan daha büyük görünmesine neden olan şekillerdir.

Sonuçta, satın alma işlemini tatmin edici yapan şey standartlara bağlıdır. Fakat bir birey 0.5 karatlık tektaş pırlanta yüzük ile 2 karat tektaş pırlanta yüzüğe kıyasla çok daha mutlu olursa, durumun duygusal değerini düşünmek daha önemli olabilir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top