Baget Kesim Hakkında

Pırlanta denildiği zaman insanların akıllarına genellikle klasikleşmiş kesimler gelmektedir. Bu kesim şekli genelde yuvarlak (round) adı verilen kesim şeklidir. Pırlanta kesimleri arasında yer alan bu kesim aynı zamanda ışığı en iyi şekilde yansıtabilecek olan kesim şeklidir. 57 fasetten meydana gelen yuvarlak kesim pırlantalar, genellikle en fazla tercih edilen pırlantalardır. Fakat son zamanda insanlar baget kesim pırlantalara da ilgi göstermektedir. Baget kesim pek çok açıdan farklı avantajları sizlere sağlayabilecek kesim şeklidir.

Baget kesim şekli ile oluşturulan pırlantalar son derece zarif bir görüntü elde edebilmenizi sağlar. Genel olarak 14 faset (kesim yüzeyi) özelliklerine sahiptir. Baget kesimdeki toplam derinlik, kesim şeklinden dolayı ışığın yansımasını asla engellememektedir.

Yuvarlak kesimli pırlantalara göre baget kesimli pırlantalar ışığı daha az yansıtır. Kesim yüzeylerindeki özelliklerden dolayı daha doğal tasarım izleri görebilmek kolay olur. Baget kesim şeklinden dolayı aynı renk kategorisinde yer alan taşlar yuvarlak kesim pırlanta taşlara göre daha sarıya yakın bir görüntü sergileyebilirler.

Pırlantanın standart kesim, özellik ve orantılarına sahip değildir. Standart dışı kesim şekillerinden biri olarak sınıflandırılmasına rağmen standart kesimin dokunuşları da baget kesim içerisinde gözlemlenebilmektedir.

Baget Kesim Tercih Etmek İsteyenler için Tavsiyeler

Baget kesim pırlanta almak istiyorsanız, yuvarlak kesim ile eşit seviyede parlaklık elde edebilmek için biraz daha büyük karat seçmeniz tavsiye edilmektedir. Baget seçiminde daha yüksek berraklığa ihtiyaç duymazsınız. Çıplak göz ile baktığınız zaman belirgin izler görmüyorsanız o pırlantayı satın alabilirsiniz. Baget kesim şeklinde ufak izler olabilir. Ancak bu izler yuvarlak kesimdeki gibi net bir şekilde gözükmez ve pırlantanın berraklığını etkilemez.

Baget kesim pırlantalar, klasikleşmiş yuvarlak ve diğer kesim pırlanta taşlara göre sade ve zarif bir forma sahiptir. Farklı olmak istiyorsanız ve alternatif pırlanta tasarımlarına ihtiyaç duyuyorsanız baget kesim pırlantaları tercih edebilirsiniz.

Baget Kesim Pırlantalar Neden Tercih Edilir?

Baget kesim pırlanta yüzükler özel günlerde sevdiklerinize sunabileceğiniz en önemli ve en değerli hediyeler arasında yer almaktadır. Nişan töreni, evlilik teklifi, düğün, yıl dönümleri, doğum günleri ve daha pek çok farklı anlamlı gün için baget kesim pırlantaları değerlendirebilirsiniz.

Kullanan kişiye sofistike ve şık bir stil katan baget kesim pırlantalar özel gün ve geceler için uygun olduğu gibi aynı zamanda gündelik kullanımlara da uygundur. Rahat bir kullanım imkanı sunan baget kesim pırlantalar ile hayal ettiğiniz tüm stilleri gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Klasik, sportif ve alternatif giyim stillerine eşsiz bir uyum sağlayabilen baget kesim pırlantalar farklı renk seçenekleri ve tasarımları ile her yaştan kadının zevkine hitap edebilecek özelliklere sahiptir. Sizler de baget kesim pırlantaları kullanarak girdiğiniz her ortamda stiliniz ile ön plana çıkmaya başlayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top