HRD Sertifikasının Avantajları Nedir?

Satışa sunulan her pırlanta kalitesiyle, kesimiyle, berraklığıyla, rengiyle birbirinden farklıdır. Pırlanta için yapılan eşsiz tanımı bu anlamda doğru bir ifade diyebiliriz. Bu farklılık ve kaliteyi resmi bir belgeyle taçlandırmak, değerli taşları koruma altına almak bir noktada gereklilik haline geliyor. Firmalar pırlantanın değerini göstermek, gerçekliğini ispatlamak ve korumak adına sertifikalı pırlanta yöntemini kullanıyor.

Aslında pırlantanın sertifikayla belgelendirilmesi sadece firma açısından değil müşteriler açısından da büyük önem arz ediyor. Pırlantanın çalınması, habersiz satılması ya da kişinin kendi rızasıyla satışını gerçekleştirmesinde sertifika güvenliği sağlıyor. Pırlantalar HRD Antwerp Sertifikası ile korunuyor, kayıt altına alınıyor. Evrensel pırlanta standardını temsil eden sertifika, pırlantanın özelliklerini, değerini gösteriyor. Sertifikaların firmaya avantajı prestij ve güvenken, müşteriye avantajı ise güvenlik ve kalite oluyor.

HRD Pırlanta Sertifikası Nedir?

HRD sertifikası nedir biraz daha açalım konuyu; HRD Antwerp aslında pırlanta sertifikası kurumudur. Dünyadaki en büyük kurum olduğu biliniyor. Antwerp, Belçika’nın bir kenti olup 1976 yılında bu kentte sertifika kurumu olarak faaliyete geçmiş -kar amacı olmayan- dünyadaki en büyük pırlanta test laboratuvarına sahip kuruluştur. Değerli taş modelleri önce bu kurumda testlerden geçiriliyor akabinde ise HRD sertifikasında yer alacak olan dört önemli özelliği açıklayarak değerli taşı sertifikalandırılır. Karat, renk, kesim ve berraklık tüm pırlanta sertifikalarında yer alan dört önemli özelliktir. Pırlantalar özelliklerine göre fiyatlandırılıyor. Bu nedenle bu özellikler en az mücevherin tasarımı kadar önemlidir. Antwerp kuruluşu, pırlantayı çok yönlü inceleyerek şeffaf bir rapor hazırlar ve hem mücevher firmalarına hem de müşterilere bu sertifikaları sunar. Gerçek bir pırlanta alışverişinde sertifika sayesinde taşla ilgili tüm özelliklere hâkim olabilirsiniz. Gerçek pırlantaların sertifikalı olması gerektiğini unutmayın ve HRD sertifikalı pırlanta almaya dikkat edin.

HRD Sertifikalı Pırlantanın Özellikleri

Pırlantaların hepsi ağırlık birimi olarak karat ile ölçülüyor. Pırlantanın büyüklüğü, ağırlığı karat ile ölçüldüğünden kaç karat olup olmadığı mutlaka sorulur. Karat ağırlığı ortalama 0,2 grama tekabül eder. HRD Antwerp kurumu, pırlantaların karat ölçüsünü belirlerken çok titiz yaklaşıyor ve kusursuz sonuçlar almaya özen gösteriyor. Pırlantanın en doğru değerle sizlerle buluşmasında Antwerp uzmanlarının rolü büyük.

Pırlantalar şeffaf diyebileceğimiz hafif sarımtırak bir renge sahiptir. Renk olarak değerlendirildiğinde uzmanlar en kaliteli ve en iyi pırlantanın renksiz pırlanta olduğunu belirtiyor. Ancak bu detayın mücevher alışverişlerinde geçerliliğini biraz yitirdiğini söylemek mümkün. Çünkü kullanıcılar pırlantada siyah, yeşil, pembe, mor, sarı, kırmızı, mavi gibi farklı renkleri seviyor. Özellikle tektaş yüzük ve alyans modelleri renkli taşlarla bezeniyor, kullanıcıların ilgisini cezbediyor.

Pırlanta taş, doğal haliyle müthiş bir ışık yayma, parlama özelliğine sahiptir. Bu özelliğin yitirilmemesi için kesim çok önemlidir. Pırlanta satın alırken taşın kesimine dikkat edebilir, parlaklığını kontrol edebilirsiniz. Göz alıcı minik ışıltılar kesimin kaliteli olduğunu gösterir. Diamond Box mücevherlerinde görmekten keyif duyduğumuz ışıltı, pırlantalarımızın değerini ve kalitesini gözler önüne seriyor. Tasarımcılar, pırlantanın doğal ışıltısını kaybetmemesi için büyük özen gösteriyor.

Pırlanta Alışverişinde HRD Sertifikasını Sorgulamayı Unutmayın

Değerli taş zarif tasarımlarla karşımıza çıktığında cazibesine kapılmamak pek mümkün değil. Mücevher alışverişi sevenler ya da özel günlerde pırlanta tercih edenler için sertifika önemlidir. Piyasada gerçeğiyle birebir aynı görünen çok iyi taklitler, imitasyon pırlantalar var. Gerçek diye imitasyon bir pırlanta satın almamak için HRD sertifikası sorgulaması yapabilirsiniz. HRD sertifikalı tektaş, yüzüğün berraklığını, kesimini, rengini ve karat ölçüsünü açıkça ifade eden küçük bir kimlik kartına sahip olur. Online pırlanta alışverişlerinin güvenilir markası Diamond Box, sertifikalı pırlantalarıyla sizlere güvenilir ve keyifli bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top