Ellerinizin Şekline Göre Tektaş Pırlanta Seçimi

Ellerinizin tüm zarafetini ortaya çıkaran tektaş pırlanta yüzükler ihtişamlı duruşu ile dikkat çekiyor. Parlaklığı ve ışığı yansıtması ortaya büyüleyici bir güzellik çıkarıyor. Özellikle pırlanta seçimini ellerinin şekline uygun olacak şekilde yapanların çok daha zarif bir duruş yakaladığını belirtebiliriz. Peki, ellerinizin şekline göre nasıl bir seçim yapmalısınız?

Kısa Parmaklı Olanlar Hangi Yüzüğü Seçmeli?

Eğer parmaklarınız kısaysa daha uzun gösterecek bir pırlanta yüzük seçimi yapmanız gerekiyor. Bunun için de  küçük ancak uzun bir kesime sahip olan pırlanta ile hazırlanmış yüzüğe yönelmelisiniz. Markiz kesim olarak adlandırılan pırlanta kesimi kısa parmaklı olan kadınlar için en ideal tercih olacaktır.

Yuvarlak kesim olan yüzükler parmakları olduğundan bir miktar daha kısa gösterdiği için kısa parmaklı kadınlar için ideal bir seçim olmayacak. Uzun parmaklı kadınlar çok daha özgürce pırlanta yüzük seçimi yapabilir. Çünkü uzun parmaklı kadınlara istisnasız tüm kesimler yakışıyor.  Dolayısıyla tamamen zevklerine uygun olarak seçim yapabilirler.

İnce Parmaklı Kadınlar Hangi Yüzüğü Seçmeli?

Parmakları ince olan kadınlar ise tıpkı kısa parmaklı kadınlar gibi küçük taşlı yüzükleri seçmelidir. Prenses kesim ya da zümrüt kesim ince parmaklı kadınlar için en ideal pırlanta yüzük modelleri arasında yer alıyor. Ancak oval kesimli yüzükleri de tercih edebilir. Sadece taşın çok büyük olmamasına dikkat edilmelidir.

Parmakları kalın olan kadınlar ise diğerlerinin aksine geniş taşlı yüzük modellerini tercih etmelidir. Bu sayede parmaklarına daha ince ve daha zarif gösterme şansını da elde etmiş olacaklar. Özellikle dikdörtgen kesim pırlanta yüzükler kalın parmaklı kadınlar için en ideal seçim olacaktır. Geniş olması kaydıyla oval kesim ya da yuvarlak kesim yüzükleri de tercih edebilirler.

Şayet elleriniz küçükse olabildiğince prenses ya da markiz kesim yüzüklere yönelmelisiniz. Elleri büyük olan kadınlar ise çok daha gösterişli bir duruş sergileyen yüzük modellerini tercih edebilir. Büyük ellere sahip olan kadınlar için radyan kesim ya da yuvarlak kesim yüzükler çok daha doğru bir tercih olacaktır. Ayrıca büyük elli kadınların seçtikleri yüzün kemerinin çok ince olmaması gerekiyor. Bu bilgiler doğrultusunda kendinize en uygun yüzüğü kolayca seçebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top