Her Zaman Merak Ettiğimiz Yüzük Parmağının Sırrı Ne?

İnsanların en fazla tercih etiği takılar arasında yüzükler de yer alıyor. Pek çok farklı modeli bulunan yüzük modelleri aynı zamanda farklı anlamlara da sahiptir. Bu anlamlar yüzüklerin takıldığı parmağa göre de değişebilir. Kadınlar tarafından daha büyük bir ilgi gören yüzükler erkekler tarafından da tercih edilebilmektedir. Şık bir stilin tamamlayıcısı olan yüzüklerin modelleri de kullanım alanlarına göre değişebilmektedir.

Sahip olduğunuz parmakların hepsinin geçmişten günümüze kadar gelen farklı anlamları mevcuttur. Örneğin, baş parmak ailenizi temsil ederken işaret parmağı ise kardeşlerinizi temsil eder. Ortak parmak size temsil ederken yüzük parmağı ise eşinizi temsil eder. Serçe parmak ise çocuklarınızı temsil eder. Bütün parmaklar genellikle büyüklüklerine göre adlandırılır. Ancak yüzük parmağı bu noktada farklı şekilde adlandırılır.

Parmaklar Nasıl Adlandırılıyor?

Her iki elin sağ ve sol parmaklarına takılan yüzükler, yüzük parmağına takılmaktadır. Nişanlı olduğunuz süre içerisinde yüzük sağ elinizdeki yüzük parmağına takılır. Bu durum nişanlı olduğunuzu gösterir. Nikah işlemi tamamlandıktan sonra ise yüzüğünüzü sol elinizin yüzük parmağına takabilirsiniz. Günümüzde sol elin dördüncü parmağına takılmaya devam edilen yüzükler bazı özel durumlarda farklı parmaklara da takılabilmektedir.

Engagement

Amerika, Hindistan ve Japonya gibi ülkelerde evlilik yüzükleri genellikle erkekler ve kadınlar tarafından sol elin yüzük parmağına takılmaktadır. Eski Romalılar, yüzük parmağında yer alan bir damardan sürekli olarak bahsederler. Romalıların inanışına göre bu damarın doğrudan insan kalbine bağlı olduğu söylenmektedir. Vena Amoris olarak adlandırılan bu damar, Romalılardan günümüze kadar gelmiştir. Yüzük parmağı ile ilgili yapabileceğiniz ufak bir deney de mevcuttur.

Testi Uygulayabilirsiniz

Sevdiğiniz kişiler ile uygulayabileceğiniz bu test sonrasında yüzük parmağının anlamını daha iyi şekilde algılayabilirsiniz. Her iki elinizin parmak uçlarını birleşecek şekilde bir araya getirdikten sonra orta parmağınızı içeriye doğru bükün ve diğer parmaklarınızı sabit tutun. Daha sonra baş parmağınızı ayırmayı deneyin. İşlemi yaparken parmaklarınızı ayırabildiğinizi fark edeceksiniz. Bunun anlamı ebeveynleriniz ile yollarınızı bir gün ayırmanızdır. Bu işlemi işaret parmağınız ve serçe parmağınız üzerinde de uyguladıktan sonra bu parmaklarınızın da ayrıldığını görebilirsiniz. Ancak sıra yüzük parmağınıza geldiği zaman bu parmaklarınızın asla birbirinden ayrılmadığını fark etmeye başlayabilirsiniz. Ne kadar denerseniz deneyin sonuç asla değişmeyecektir.

Evliliğin sembolü haline gelen yüzükler ve yüzük parmağınız kalbinize doğru giden Vena Amoris damarına bağlıdır. Nişan ve nikah yüzüğünün anlamına yakışır şekilde belirlenen bu parmağın hikayesi budur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top