Kadınlar Neden Pırlanta Sever

Pırlantalar ile tasarlanan mücevherler pek çok farklı özel günü taçlandırmak için tercih ediliyor. Erkeklerin kadınlara sunabileceği en romantik hediyeler arasında yer alan pırlantalar ile tasarlanmış mücevherler aynı zamanda kadınların gönülden büyük bir tutku ile bağlı olduğu mücevherler arasında da yer alıyor. Kadınlar ile pırlantalar arasında büyük bir aşk bulunuyor. Pırlantalar, kişilerin birbirlerine anlatmak istedikleri duyguları da ifade edebilmelerini sağlıyor. Evlilik tekliflerinde de büyük bir rol üstlenen pırlantalar kadınların stillerini de tamamlayabilecekleri mücevherler arasında yer alıyor.

Elmas ve Pırlanta Aynı Şey mi?

Sürekli olarak birbirleriyle karıştırılan elmas ve pırlanta aslında aynı şeydir. Doğada ham maden olarak bulunan değerli taşlar arasındaki elmas, pırlanta olarak ışıl ışıl bir mücevher içerisinde hayat bulabiliyor. Doğada az bulunan elmasın bir diğer özelliği ile karbondan oluşmasıdır. Nadide, parlak ve sert bir yapıya sahip olan elmasın en az 100 milyonluk bir yaşı olduğu söyleniyor. Dünyada var olan her şeyin toplu bir özeti gibi algılanan elmas en kıymetli taşlar arasında bulunuyor.

Pırlantalar ve Ölümsüz Aşk

Pırlantalar kadınların zarif parmaklarında erkeklerin sonsuz aşkını dışarıya yansıtıyor. Avusturya imparatorunun savaş döneminde verdiği emir ile sayısız arşidük ile arşidüşes aynı anda evleniyor. Böylelikle Avusturya toprakları da genişlemiş oluyor. İmparatorun sözlerinden 3 yıl sonra tahta geçen I. Maximilian ise düğün yaparak ülke fetheden ve imparatorluk sınırlarını genişleten kişi oluyor.

I.Maximilian günümüzün en büyük geleneğini o gün başlatıyor. Kraliçenin parmağına elmas yüzük takılıyor. Bu yüzük sol elin yüzük parmağına takılıyor. Eski Mısırılar aşk damarının kalpten doğrudan bu parmağa ulaştığına inanıyorlardı. Bu sebeple, yüzük bu parmağa takılıyordu. Aşkın sonsuz bir çembere alındığını gösteren bu hareket aşkın sonsuzluğunu da gösteriyordu.

Doğanın İnsanlara En Önemli Armağanı

15. yüzyıldan günümüze kadar yüzyıllardır gelen bu gelenek kadınların da pırlantalara büyük bir ilgi görmesini sağlamıştır. Kadınların kendilerini daha eşsiz hissetmelerini sağlayan pırlantalar ışıltılı duruşları ile de ilgi gören mücevherler arasındadır. Rengi ve ağırlığı değişen pırlantalar kadınları heyecanlandırmayı başaran takılar arasında da yer almaktadır. Tarih boyunca güçlü ifadeler yüklenen pırlantalar, yaradılışın bütün sınırları içerisinde bulunan taşlardır.

Milyarlarca yıl öncesinden günümüze kadar gelen ve gelecekte de devam edecek olan pırlanta geleneği aynı zamanda ölümsüzlüğü de ifade ediyor. Ölümsüz bir aşkı simgeleyen pırlantalar doğanın insanlara sunduğu en önemli hediyeler arasında bulunuyor.

Pırlantaya duyulan bu sevginin altında peki burçların etkileri var mıdır? Burçlara göre takı seçimi yazımızı okuyarak bunu öğrenebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top