Payetli Elbiselerle Kombinlenecek Takılar

Payetli elbiseler ile favori takılarınızı kombinlemek istiyorsanız, ilk olarak her kıyafet tercihinde olduğu gibi pullu elbiselerin ve takıların seçiminde de vücut ölçülerinize uygun şekilde hareket etmeniz gerektiği aklınıza gelmelidir. Elbisenin içerisinde kendinizi rahat hissettiğiniz zaman başkalarının beğenisine ihtiyaç duymadan ilk önce kendi beğeninizi kazanmış olursunuz. Böylelikle kendinizi daha rahat hissederek daha başarılı kombinler ortaya çıkartmış olursunuz.

Bir düğün için gri payetli bir elbise giymek istiyorsanız gümüş renkler ile birbirinden ilgi çekici kombinler oluşturabilirsiniz. Burada kıyafetin modeli de son derece önemlidir. V yakalı payetli mini bir payetli elbise giydiyseniz zarif ve şık bir duruşa sahip olan kolye tercih edebilirsiniz. Payetler ise yaka kısımlarından başlıyor ise küpe kullanmayı deneyebilirsiniz. Ancak küpe tercihinizi yaparken taşlı, ışıltılı ve ben buradayım diyen modelleri tercih etmemelisiniz. Pullu elbiseniz zaten yeteri kadar ışıltılı olduğu için sallantılı ve iddialı küpe modelleri seçerseniz biraz göz yorucu bir stil ortaya çıkartmış olursunuz.

Elbise ve Takı Rengi Uyumu için Dikkat Edilecek Noktalar

Payetli elbiselerin pullu olan kısımları sadece etek ve kol kısımlarında bulunuyorsa, yaka kısmı düz renk ise yine takı olarak kolye seçebilirsiniz. Pullu kısımlar yakadan itibaren oluşmuşsa gösterişli kolye kullanımından uzak durmalısınız. Elbiseniz yine küpe örneğinde olduğu gibi kendisini belli edeceği için kıyafetinizin önüne geçmeyecek fazla iddialı durmayan kolyeleri seçmelisiniz. Kıyafetinizi ve kombininizi tamamlayabilmek için yine abartısız bir duruşa sahip olan çanta ve şık bir ayakkabı giymeyi de tercih edebilirsiniz. Bu kombini oluştururken toka detaylarını da asla atlamamalısınız.

Sırt dekolteli, payetli ve pullu bir elbise giymek istiyorsanız parlak bir saç tokası kullanabilirsiniz. Altın renkli olan bir payetli elbiseyi tamamlamak istediğiniz zaman ise altın renkteki toka detaylarına kombinlerinizde yer verebilirsiniz. Altın rengi, taşıması zor ve ağırlığı bir renk olduğu için gösterişli olmayan, sade tasarımlardan oluşan takıları tercih etmelisiniz. Bileklik, bilezik ve farklı yüzük modellerini altın renkli pullu elbiseniz ile birlikte gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Zor Kombinlenen Elbise Renkleri Neler?

Payetli ve pullu elbiselerde aşırı göz alıcı renkler tercih ettiğiniz zaman takı tercihinizi zorlaştırabilirsiniz. Mavi, sarı ve mor gibi zor kombinlenebilen renkleri seçtiğiniz zaman takı kombinlerinizi yaparken zorluk yaşayabilirsiniz. Çok canlı bir renk tercih ettiğiniz zamanlarda yüzük dışında takı kullanmamanızda tavsiye edilmektedir. Siyah, bordo, gümüş, altın ve lacivert gibi renk seçenekleri sayesinde şıklığınızı takılar ile tamamlamanız daha kolay olacaktır. Siyah pullu bir elbise seçtiyseniz işiniz her zamankinden daha da kolay olacaktır. Altın gümüş ve siyah renklerde dilediğiniz tüm takı renklerini ve modellerini tercih edebilirsiniz.

Lacivert renkli bir pullu elbise kullanıyorsanız, mini boylardaysa ve tamamı pul detayları ile süslendiyse gümüş ve bordo renkli bir stiletto ayakkabı kullanabilir ve bordo ile kırmızı tonlarda olan pastel ruj ile birlikte yakut taşlı sade takıları tercih edebilirsiniz. Payet elbise modelinizin yakası kapalı olacaksa sıkı bir at kuyruğu ya da balerin topuzu ile birlikte minimal tasarımlı bir gümüş yüzük kullanabilirsiniz. Yakası kapalı elbise modelleri kullanacağınız zaman boğucu ve abartıya kaçan görünümden uzak durmanız için küpe kullanmamanız da tavsiye edilmemektedir.

Girdiğiniz her ortamda ilgi çekici stiliniz ile ön plana çıkmak istiyorsanız payetli elbise ve takı kombinlerinizi oluştururken vücut hatlarınızı ve kişisel zevklerinizi mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Ayrıca stilinizi oluştururken yer alacağınız ortamı da değerlendirmeniz gerekebilir. Özel gün ve gecelerde tercih edebileceğiniz kombinler ile iş hayatınızda ya da gündelik hayatınızdaki kombinleriniz arasında büyük farklılıklar olabilir.

Elbisenize göre doğru seçim yapma konusunda yazımızdan bilgileri derlediniz. Peki bu kadar mı? Yüz şeklinize göre pırlanta seçimi yazımızı okuyarak seçimlerinizi daha doğru yapabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top