Yüz Şeklinize Göre Mücevher Seçimi

Yuvarlak, oval, kalp ya da kare gibi yüz şekilleri arasından hangisine sahip olduğunu bulabilmeniz için bir aynadan faydalanmanız gerekiyor. Aynaya büyük bir oval çizdikten sonra yüzünüzün bu oval dışına taşıp taşmadığına bakarak yüz şeklinizi belirleyebilirsiniz. Eğer oval içerisinden yüzünüz taşıyor ise yuvarlak yüz yapısına sahipsiniz demektir. Oval içerisine yüzünüz sığıyor ise oval yüz yapısına sahipsinizdir. Çeneniz ovalin dış kısmında kalıyor ise kalp, köşeler dışarıda kalıyor ise kare yüz yapısına sahipsiniz anlamına gelir.

Oval

Oval yüz yapısına sahip olan kişiler diğer kişilere göre biraz daha şanslıdır demektir. Oval yüze sahip olan kişilere her türlü küpe ve kolye modeli yakışmaktadır. Kalp kesimli olarak adlandırılan taşlı küpeler ve çiçek şeklindeki tasarımlar da oval yüz şekline sahip kişiler için uygundur. Kolye seçimi yaparken fazla uzun olmayan küçük sallantılı küpeleri kullanmanız da doğru bir tercih olacaktır.

Yuvarlak

Yuvarlak yüz hatlarına sahip kişiler daire şeklindeki küpelerden uzak durmalıdır. İç kısmında toplar olan tasarımlar veya iç içe geçmiş yuvarlak tasarımlar da sizler için uygun değildir. Size en uygun olan tasarımlar damla ya da markiz kesimler olacaktır. İnce ve uzun tasarımlar da yüz şeklinizi dengeleyebilir. Kolye seçimlerinde ise uzun tasarımlara yönelebilirsiniz. Boyun kısmından göğüs kısmına doğru tek bir sallantısı olan kolyeler de yuvarlak yüz yapılarına yakışmaktadır.

Kare

Kare yüz şekline sahipseniz maskülen bir görünüme sahip olduğunuz söylenebilir. Bu görüntüyü biraz daha yumuşatmak ve daha feminen bir hale getirmek için iç içe geçmiş daire şeklindeki ve sallantılı küpeleri kullanabilirsiniz.

Kalp

Kalp şeklindeki yüz tipine sahipseniz çeneniz biraz uzun demektir. Bu görüntünün biraz yumuşatılması için damla kesimli küpeleri seçebilirsiniz. Boyun kısmı için ise kalın ve boynunuza yapışan sallantısız kolyeleri tercih edebilirsiniz.

Mücevherlerin neredeyse tüm yüz şekillerine uygun olabilecek tasarımları arasında zümrüt, yakut, pırlanta, safir ve elmas gibi değerli taşlar ile oluşturulmuş mücevherlerin yer aldığını da söylüyor. Mücevher kullanmayı seven kadınların yüz şekillerine uygun tavsiyeler veren, yüz şekli ile birlikte ten renginin de mücevher seçimi konusunda önemli olduğunu vurguluyor.

Yüz şeklinize göre özenle seçtiğiniz mücevherler oldukça hassas ürünlerdir. Bu ürünleri zarar vermeden uzun yıllar kullanmak isterseniz mücevhere zarar veren 7 madde yazımızı okuyabilirsiniz. Böylelikle ürünleriniz uzun yıllar ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top