Pırlanta Hangi Parmağa Takılır?

Evlenme tekliflerinin vazgeçilmezlerinden biri haline gelen pırlanta tektaş yüzükler akıl karışıklığına da neden olabiliyor. Bu yüzüklerin hangi elin hangi parmağına takılması gerektiği hala çok sayıda kişi tarafından bilinmiyor. Peki, pırlanta tektaşlar hangi parmağa takılmalı? Aslında bu sorunun 2 farklı yanıtı bulunuyor.

Şayet nikah işlemleri henüz yapılmamışsa yani resmi anlamda evlilik henüz gerçekleşmemiş ise  pırlanta tektaş yüzükler sağ elin yüzük parmağına takılmalıdır. Eğer evlilik gerçekleşmişse bu durumda pırlanta sol elin yüzük parmağına takılmalı!  Ancak bu konuda çok kesin kaidelerin olmadığını da hatırlatmak isteriz. Mutlaka tektaş yüzüğünüzü sizlere önerdiğimiz şekilde takmak zorunda değilsiniz.

Son yıllarda kadınlar pırlanta yüzükler işaret parmaklarına ya da orta parmaklarına da takabiliyor. Açıkçası hangi parmağınıza takarsanız takın bu tasarımların son derece zarif ve şık bir görünüm  sergileyeceğinden emin olabilirsiniz. Bu nedenle mutlaka yüzüklerinizi yüzük parmağına takmak zorunda da değilsiniz. Sıra dışı kullanım şeklini benimseyen kadınlar yüzük parmağı dışında, farklı parmaklarına da bu yüzükleri takabiliyor.

Pırlanta Tektaş ve Alyans Kombini Nasıl Yapılmalı?

Son dönemin trendleri arasında alyanslar ile tektaş yüzükleri aynı parmağa takmak da bulunuyor. Bu durumda nasıl bir kombin yapmanız gerektiği konusunda aklınız karışabilir. Öncelikle seçtiğiniz alyansın tektaş yüzük ile birlikte kullanılabilmesi için çok kalın olmaması gerekiyor. Aksi halde her iki  yüzük modeli bir arada kullanıldığında parmaklarınızda rahatsızlık yaratabilir. Bu nedenle iki yüzüğü aynı parmağa takmayı planlıyorsanız alyansınızı daha ince modeller arasından seçmenizde fayda var.

Pırlanta tek taşlar ile alyanslar arasında bir renk uyumu da bulunması gerekiyor. Tektaş yüzükler genellikle beyaz altın kullanılarak hazırlanıyor. Bu nedenle alyansınızın beyaz ve sarı altın karışımı ya da sadece beyaz altından dizayn edilmiş olmasında fayda var. Renk uyumu yakalamanızı kolaylaştırmak için her iki rengin birlikte kullanıldığı alyans çeşitlerine de yönelebilirsiniz. Aynı zamanda alyansınızın çok fazla parlak taş içermemesine dikkat etmelisiniz. Aksi halde pırlanta tektaş yüzüklerin göz kamaştıran ışıltısı alyanstaki parlak taşlar nedeniyle gölgede kalabilir. İki yüzüğü bir ömür boyunca takacağınızı düşünerek en doğru model seçimlerini yapmaya özen gösterin.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Scroll to Top